7 gün sürecek bu serüvenimiz Likya Yolu’nun başlangıç noktası olan Fethiye den başlayacak ve kıyı şeridini takip ederek Patara ‘da bitecek. Tüm gün doğayla iç içe olacak konakladığımız köy evlerinde alacağımız akşam yemeklerinin lezzetini, sabah kahvaltıların keyfini tadacaksınız.

SÜRE 7 Gün – 6 Gece
LOKASYON Fethiye’den Kaş’a
ÖNERİLER Misafirlerimizden yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mayo, şapka, güneş koruyucuları, 20-30 litrelik sırt çantası bulundurmalı tavsiye edilir.
YEMEKLER Kahvaltı, akşam yemeği, yürüyüşte verilen öğle yemekleri pakete dahildir.
NELER DAHİL?
Tüm transferler Konaklama
Yemekler Bagaj transferi
Rehberlik
NELER DAHİL DEĞİL?
Uçak biletleri
Ören yeri giriş ücretleri
İçecekler
ŞARTLAR Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı le conge seyahat acentesi’nde (Mavikaş tur’da) saklıdır. Turun iptali durumunda mavi kaş tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilmez. Ekstra geziler tur fiyatına dahil olmayan ve ayrıca satın alınabilecek gezilerdir .bütün fiyatlarımıza kdv dâhildir.

Tur esnasında; rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Mavi Kaş Turizm’in sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

1

1. Gün: Fethiye’ ye varış

Tur rehberiniz değerli misafirlerimizi buluşma noktasında karşılıyor ve Fethiye-Ovacık’ta bulunan otelimize yerleştiriyor. Konaklama Ovacık’ta.
2

2. Gün: Ovacık – Babadağ – Kirme – Faralya(Kelebekler Vadisi)

Kahvaltıdan sonra Likya yolunun başlangıç noktasına ulaşıyoruz. Tüm bagajlarımız aracımızla Faralya’da bulunan konaklama yerimize taşınıyor, bizler sırt çantalarımızla yolumuza Ölüdeniz manzarası altında, Babadağın eteklerinden yürüyüşümüze devam ediyoruz. Yürüyüş süresi 6 saat, yürüyüş mesafesi 13 km. (Konaklama Faralya’da pansiyon)
3

3. Gün: Faralya (Kelebekler Vadisi) – Alınca

Kelebekler Vadisi manzaralı güzel bir kahvaltıdan sonra sırt çantalarımızı alıp doğayı keşfetmeye tekrardan başlıyoruz. Kabak vadisi manzarası, çam ormanlarının kokusu altında 740 metreye Alınca Dağı’na tırmanıyoruz. Bu yürüyüş parkuru diğer günden biraz daha zorlu geçebilir çünkü parkur hep tırmanışlarla dolu olacak. Kabak ve yedi burunlar manzarası peşimizi hiç bırakmayacak. Konaklama Alınca da köy evinde ve bungolowlarda. (Yürüyüş süresi 5 saat – 14 km)
4

4. Gün: Alınca – Sancaklı Koyu – Gey

Köy evinde doğayla baş başa bir kahvaltının ardından yürüyüşümüze tekrar kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugünkü rotamız üzerinde yer alan, 467 metre altımızda bulunan Sancaklı koyuna inip, Akdeniz’in berrak sularıyla rahatlamanın tadını çıkaracağız. Yüzme molası ve öğle yemeğinin ardından tekrar tırmanışa geçip Gey’e doğru yolumuza devam ediyoruz. (Sancaklı koyuna iniş-çıkış süresi 2 saat). Konaklama ve akşam yemeği Gey’de bir köy evinde (Toplam yürüyüş süresi 6 saat – 12km)
5

5. Gün: Gey – Sidyma (Likya Antik Şehri) – Boğaziçi

Bugün Likya şehirlerinden biri olan Sidyma’yı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi Sidyma’da alıyoruz. Yolumuza devam edip Boğaziçi köyüne varıyoruz ve bugünkü rotamızı bitirmiş oluyoruz. Boğaziçi köyünde bizi bekleyen aracımıza binerek tekrar Gey Köyü’ne geri dönüp köy kadınlarının elinden çıkmış muhteşem yemeklerimizi yiyoruz ve bir gece daha bu köyde konaklıyoruz. (Yürüyüş süresi 5 saat – 9 km)
6

6. Gün: Gey – Bel – Belceğiz – Gavurağılı

Bugünkü parkurumuz genelde inişlerden oluşuyor. Deniz hiç manzaramızdan kaybolmayacak, stresten, gürültüden uzak doğayla olan yürüyüşümüz tüm heyecanıyla devam edecek. Bel köyünü geçtikten sonra belceğiz köyünde öğle yemeğimizi aldıktan sonra yürüyüşümüzü Gavurağılı köyünde bitirip bizi bekleyen aracımızla Kaş yolunu tutuyoruz. (Yürüyüş süresi 7 saat – 18km.)
7

7. Gün: Patara – Eve Dönüş

Bugünkü yürüyüşümüz dönüş için otobüs ya da uçak kalkış saatleri düşünüldüğünde opsiyonlu bir yürüyüş rotasıdır, yürüyüşe katılmak isteğe bağlıdır, extra bir ücret talep edilmeyecektir. Bugün rotamızda devam ederken Roma döneminde yapılmış Patara’ ya kadar uzanan su kemeri sizi büyüleyecek, rotamızın sonunda Patara antik şehrinden geçip Türkiye’ nin en uzun plajına ulaşacağız. Yüzme molasının ardından otelimize geri dönüyoruz ve turumuza son veriyoruz. (Yürüyüş süresi 4 saat)

Tur Yorumları

5.00 based on 1 review
Şubat 15, 2021

Bu güzergahı 19-Mart -2019 da Alanya dan karavan ile Kaş a kadar gittim . Bu sene Likya yolunu yürümek hayalim…

Yorum gönderin

Derecelendirin