Likya Yolu güzergahında önemli bir liman kenti olarak kurulmuş olan Antiphellos (Kaş), bu turumuzda merkez olarak alınacak ve Likya Yolunun her gün bir parçasını birleştirerek tekrar Kaş’a dönüp, yürüyüşümüzün keyfini, Kaş’ın güzelliğiyle tamamlayacağız.

SÜRE 7 Gün – 6 Gece
LOKASYON Kaş ve çevresi
ÖNERİLER Misafirlerimizin yürüyüş ayakkabısı, yağmurluk, mayo, şapka, güneş koruyucuları, 20-30 litrelik sırt çantası bulundurmalı tavsiye edilir.
NELER DAHİL?
Tüm transferler 6 gece konaklama
Kahvaltılar, turlardaki tüm öğle yemekleri Kokteyl
Rehberlik Hamam
NELER DAHİL DEĞİL?
Ulaşım
İçecekler
Akşam yemekleri

Gezi süresi 6 gece 7 gündür. Yeterli sayıda çoğunluk olmadığında turu 5 gün önceden haber vermek kaydı ile iptal hakkı le conge seyahat acentesi’nde (Mavikaş tur’da) saklıdır. Turun iptali durumunda mavi kaş tur iptalini bizzat bildirmek zorundadır. Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında uygulanır. Tur içersinde kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. Haklar iade edilmez. Ekstra geziler tur fiyatına dahil olmayan ve ayrıca satın alınabilecek gezilerdir .bütün fiyatlarımıza kdv dâhildir.

Tur esnasında; rehberimiz belirtilen programa mümkün olduğunca uymak kaydı ile beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir tur öncesi ve tur içinde hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda mavikaş tur’un sorumluluğu yoktur. Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez. Rezervasyon esnasında koltuk sözü verilemez.

1

1. Gün: Kaş’a transfer

Daha önce belirlenmiş ve değerli doğa dostu misafirlerimize bildirilmiş buluşma noktalarımızdan hareket ederek Işıklar Ülkesi Kaş’a doğru yol alıyoruz. İlk gece hoş geldin kokteyli ile tüm doğaseverler bir arada olacak. Konaklamamız Kaş’ta.
2

2. Gün: Delikkemer-Patara

Delikkemer Roma döneminde yapılmış su yolunun bir parçası olmakla birlikte muhteşem güzelliği, görenleri hayrete düşürecek mühendisliği ile sizi büyüsü altına alacak.Roma dönemine ait bu su kemerinin üzerinden geçerek çam ağaçlarının arasına doğru rotamıza devam ediyoruz. Doğanın vermiş olduğu huzur eşliğinde aldığımız öğle yemeğinin ardından tarihi Patara kentine ulaşmamız yaklaşık 2 saatimizi alacak. Patara antik şehrinde tarihle olan birlikteliğimiz, Patara plajında deniz keyfiyle son bulacak. Patara’ da bizi bekleyen aracımızla Kaş’a otelimze geri dönüp, bir günümüzü daha arkamızda bırakıyoruz. (Yürüyüş süresi 4 saat)
3

3. Gün: Kaş(Antiphellos)-Limanağzı

Işık Ülkesinin gizemi altında güne merhaba diyoruz, açık büfe kahvaltımızın ardından sırt çantalarımızı kaptığımız gibi yola düşüyoruz. Akdenizin turkuaz renkli denizi, manzaranın büyüsüyle Liman ağzına vardığımızda kendimizi berrak sulara bırakarak ödüllendireceğiz. Öğle yemeği ve dinlenmenin ardından tekneyle Kaş limanına geri dönüp bugünkü parkurumuzu da bitirmiş oluyoruz. (Yürüyüş süresi 2,5 saat)
4

4. Gün: Hacıoğlan-Phellos

Otelimizdeki açık büfe kahvaltının ardından parkurumuzun başlangıç noktasına; Hacıoğlan köyüne transferimiz gerçekleşecek. Kısa bir yolculuktan sonra yürüyüşümüz başlıyor. Torosların temiz havasını ciğerlerimize teneffüs ederek, doğanın güzelliğinin sarhoşluğuyla Phellos antik kentine ulaşıyoruz. Antik Likya mezarları ve üzerindeki figürler sizleri etkileyecek. Yürüyüşümüzün ardından aracımıza binerek otelimize geri dönüyoruz. (Yürüyüş süresi 5 saat)
5

5. Gün: Serbest Zaman

Bugün Kaş’ı gezmek ve tanımak için güzel bir gün olacak. İsteyen misafirlerimiz günübirlik turlara katılabilirler.
6

6. Gün: Sahilkılınçlı-Aperlai

Büyük depremler sonucu su altında kalmış Aperlai batık şehrini görüp, batıklar üzerinde yüzme fırsatı bulacağız ve Işık ülkesi Likya hafızalarınızdan hiç silinmeyecek. Yürüyüşümüzün sonunda Aperlai batık şehrinden tekne ile ayrılıp Üçağız köyüne varıyoruz, hazır bekleyen aracımıza binerek otelimize dönüyoruz. (Yürüyüş süresi 3 saat)
7

7. Gün: Eve Dönüş

Tur Yorumları

Henüz bir yorum yok.

Yorum gönderin

Derecelendirin