Kekova tekne turu sizlere doğa ve kültürün bir arada olduğu olağanüstü güzellikler sunuyor. Kekova tekne turları iki şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri Kaş limanından hareket eden kooperatif mantığıyla çalışan teknelerle yapılan turlardır. Bu turlarda Kaş ‘tan kekova bölgesine ve koylarına ulaşım deniz yoluyla yapılmaktadır ki normal hava şartlarında gidiş ve dönüş toplam üç saat sürmektedir. Diğeri ise üçağız köyünde hazır bekleyen camlı teknemizle yapılan ,yani kekova bölgesinden direkt başlayan tekne turudur. Kaş ‘tan üçağız köyüne yani kekova bölgesinin başlangıç noktasına ulaşım profesyonel araçlarımızla yaklaşık 35 dakika sürmektedir, bölgeye araçlarla transfer gerçekleştirmenin mantığı ise bölgeye deniz yoluyla ulaşmak için geçen minimum 3saatlik (1buçuk saat gidiş, 1buçuksaat dönüş) süreyi kısaltıp, yoldan zaman kazanmak ve bu zamanı kekova bölgesindeki koylarda harcayarak bölgeyi tam anlamıyla keşfet adına yapılmaktadır. Kekova bölgesi olarak adlandırdığımız bölge adını kekova adasından alıp, batıkşehir, simena kaleköy ve üçağız köyünü kapsayan alan olarak adlandırılır. Kekova aslında adanın adıdır. Kekova bölgesinin giriş kapısı üçağız köyü olarak bilinir. Üçağız köyünden başlayan tekne turumuzda kekova bölgesinin muhteşem koylarında yüzmenin keyfine varacaksınız, teknemiz MS 141 ve 240 yıllarında yaşanmış büyük depremler sonucu sular altında kalmış Batık Şehir ( Kekova) üzerinde tarihe teğet geçerken, su altında kalmış batıklar sizleri büyüleyecek. Kekova tekne turumuzda göreceğiniz diğer bir yer ise korsan mağarası; kekova bölgesinde yer alan mağaraya teknemizle gireceksiniz. Kekova tekne turlarımız sıradan tekne turlarının aksine nezih ve hizmet kalitesi üst düzeydedir. Sunulan yemeklerimiz, teknemizin yeni ve temiz oluşu, kekova tekne turumuzda misafirlerimize eşlik edecek rehberimizin profesyonel turist rehberi oluşu hizmet kalitemizin bir göstergesidir. Araçlarımız tamamen profesyonel ve belgelidir. Mavi Kaş Turizm ile tatiliniz emin ellerde.

SÜRE 8 saat
BAŞLANGIÇ ZAMANI 10:00
BİTİŞ ZAMANI 18:00
ÖNERİLER Rahat kıyafetler tercih edin, güneşe karşı gözlük ve koruyucu mutlaka bulundurun
NELER DAHİL?
Rehberlik Üçağız’a transfer
Öğle yemeği* Çay, meyve ikramı
NELER DAHİL DEĞİL?
İçecekler
Ekstra aktiviteler

Bu turumuz talep edilmesi halinde, 5 kişiye kadar “Özel Tur” olarak düzenlenebilmektedir. Özel tur fiyatı 2500TL’dir. Fiyata; transfer, öğle yemeği, rehberlik hizmeti, çay ve meyve ikramları dahildir. 5 kişiden fazla gruplar için özel fiyat alınması gerekmektedir.

* Öğle yemeği teknede açık büfe şeklinde olup, 7 çeşit Akdeniz mutfağından lezzetlerdir ve barbekü sunulmaktadır.

Tur esnasında; rehberimiz beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur öncesi ve esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve/veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Mavi Kaş Turizm sorumlu tutulamaz.

1

10:00

Ofiste buluşma ve Üçağız’a hareket.
2

10:30

Üçağız Köyü limanından tekneye biniş.
3

10:30 - 16:30

Profesyonel rehber eşliğinde Kekova bölgesinin 7 farklı koyunda en az 40’ar dakikalık yüzme molaları ve Batık Şehri tekne ile gezip, tarihi hakkında bilgilendirme.
4

16:30 - 17:30

Kaleköy (Simena) gezintisi. Simena’da bulunan tarihi kaleyi ve batık lahiti ziyaret edebilir, şirin tarihi köyü gezebilir ve isteğe bağlı olarak bölgenin meşhur dondurmasını tadabilirsiniz.
5

18:00

Kaş’a dönüş .

Tur Yorumları

Henüz bir yorum yok.

Yorum gönderin

Derecelendirin