Likya Yolu 3 bin yıllık eski bir ticaret yolu olup, toplam uzunluğu 509 kilometredir. Likya Yolu olarak adlandırılan bu yol Avrupa’daki en uzun 4 yürüyüş rotasından biri, dünyanın da en güzel 10 yürüyüş rotasından biri olarak kabul ediliyor.

Siz değerli misafirlerimize bu yolun birkaç parkurunda günü birlik yürüme fırsatı sunuyoruz. Haftalık Likya yolu yürüyüş turlarını paket turlar bölümünden de takip edebilirsiniz.

SÜRE 3-5 saat
BAŞLANGIÇ ZAMANI 09:00
BİTİŞ ZAMANI 15:00
ÖNERİLER Rahat kıyafetler tercih edin, güneşe karşı gözlük ve koruyucu mutlaka bulundurun. Sırt çantanız içinde su mutlaka bulunsun.
NELER DAHİL?
Profesyonel rehberlik Transfer
Öğle yemeği İkramlar
NELER DAHİL DEĞİL?
İçecekler
Ekstra aktiviteler

Tur esnasında; rehberimiz beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur öncesi ve esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve/veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Mavi Kaş Turizm sorumlu tutulamaz.

1

Kaş-Limanağzı Parkuru

09:00 ofiste buluşma ve hazırlanma (Kalkan’dan katılcak misafirlerimiz için 08:15)
09:30- 11:30 likya yolunda yürüyüş ve limanağzı’na varış.
11:30-13:30 öğle yemeği ve limanağzında yüzme molası
13:30-16:00 farklı bir likya yolu güzargahından Kaş’ a dönüş.
2

Delikkemer-Patara

Delikkemer Roma döneminde yapılmış su yolunun bir parçası olmakla birlikte muhteşem güzelliği, görenleri hayrete düşürecek mühendisliği ile sizi büyüsü altına alacak.Roma dönemine ait bu su kemerinin üzerinden geçerek çam ağaçlarının arasına doğru rotamıza devam ediyoruz. Doğanın vermiş olduğu huzur eşliğinde aldığımız öğle yemeğinin ardından tarihi Patara kentine ulaşmamız yaklaşık 2 saatimizi alacak. Patara antik şehrinde tarihle olan birlikteliğimiz, Patara plajında deniz keyfiyle son bulacak. Patara’ da bizi bekleyen aracımızla Kaş’ a otelimize geri dönüp, bir günümüzü daha arkamızda bırakıyoruz.
(Yürüyüş süresi 4 saat)
3

Hacıoğlan-Phellos

Parkurumuzun başlangıç noktasına; Hacıoğlan köyüne transferimiz gerçekleşecek. Kısa bir yolculuktan sonra yürüyüşümüz başlıyor. Torosların temiz havasını ciğerlerimize teneffüs edip, doğal güzelliğin vermiş olduğu huzurla Phellos antik kentine ulaşıyoruz. Antik Likya mezarları ve üzerlerindeki figürler sizleri etkileyecektir. Yürüyüşümüzün ardından aracımıza binerek otelimize geri dönüyoruz.
(Yürüyüş süresi 5 saat)
4

Phellos – Antiphellos

Phellos antik şehri Kaş ‘a tepeden bakan tarihi bir Likya şehridir. Parkura girişimizin ardından Phellos negropolisinin içinden geçerek Phellos şehrine geçiyoruz. Kısa bir yürüyüşün ardından çukurbağ köyüne ulaşıp öğle yemeğimizi alacağımız uyuyan dev olarak tabir edilen Kaş ‘ın tepesindeki zirveye varıyoruz. Kaş manzarası altında aldığımız öğle yemeğimizin ardından Antiphellos ‘a ( Kaş ) varıyoruz. (yürüyüş mesafesi 12km)
5

Sahilkılınçlı-Aperlai

Büyük depremler sonucu su altında kalmış Aperlai batık şehrini görüp, batıklar üzerinde yüzme fırsatı bulacağız ve Işık ülkesi Likya hafızalarınızdan hiç silinmeyecek. Yürüyüşümüzün sonunda Aperlai batık şehrinden tekne ile ayrılıp Üçağız köyüne varıyoruz, hazır bekleyen aracımıza binerek otelimize dönüyoruz.
(Yürüyüş süresi 3 saat)

Tur Yorumları

Henüz bir yorum yok.

Yorum gönderin

Derecelendirin