Saklıkent kanyonu Türkiye’nin en uzun kanyonu olarak bilinmektedir. Kaş ‘tan hareketle Saklıkent kanyonuna yaptığımız jeep safari turlarıyla bölgeyi keşfedecek ve maceraya doyacaksınız. Saklıkent jeep safari turu yoğun bir program olmakla birlikte konsepti diğer turlardan tamamen farklıdır. Eğlenmek isteyen, unutulmaz maceralar yaşamak isteyen misafirlerimize sunduğumuz bu programda tüm ruhu genç, maceraperest misafirlerimizi bekliyoruz. Bu turumuzda eğlence, macera bir de kültürel aktivitelerin hepsini bulabilirsiniz; işte Saklıkent Jeep Safari. Saklıkent Jeep safari turu programında köy de sunulan çay ikramları ve köyde başlayan su savaşıyla çocukluk yıllarınıza geri döneceksiniz. Profesyonel rehberimiz ile yapacağınız kanyon yürüyüşünde doğanın sunmuş olduğu mukemmelliğe tadıklık edeceksiniz. Yürüyüşümüzün ardından adrenalin son hızıyla devam ediyor. BODYRAFTING olarak adlandırdığımız aktivite tam maceraperset misafirlerimize göre, Saklıkent kanyonundan doğan buz gibi kaynak suyun içerisine kendinizi bırakıp akan nehirde yüzeceksiniz, bu anı asla unutamayacaksınız. Artık öğle yemeği vakti geldi, yemeğimizin ardından isteyen misafirlerimiz Tubing ( funny rafting) aktivitesine katılıp, nehirde sörf yapabilecekler.Likya medeniyetinin ilk başkentiğini yapmış Xanthos antik şehir gezintisi ve önemli diğer bir şehir olan patara antik şehrini görerek patara plajına geçiyoruz. Saklıkent jeep safari turumuzun son noktası olan Kaputaş plajında güneşi batırıp Kaş ‘a dönüş yapıp turumuzu sonlandırıyoruz.

SÜRE 10 saat
BAŞLANGIÇ ZAMANI 10:00
BİTİŞ ZAMANI 19:30
ÖNERİLER Rahat kıyafetler ve ayakkabılar tercih edin, güneşe karşı gözlük ve koruyucu mutlaka bulundurun
NELER DAHİL?
Rehberlik Transfer
Öğle yemeği Çay, meyve ikramı
NELER DAHİL DEĞİL?
İçecekler
Ekstra aktiviteler

Bu turumuz talep edilmesi halinde, 5 kişiye kadar “Özel Tur” olarak düzenlenebilmektedir. Özel tur fiyatı 1500TL’dir. Fiyata; transfer, öğle yemeği, rehberlik hizmeti, çay ve meyve ikramları dahildir. 5 kişiden fazla gruplar için özel fiyat alınması gerekmektedir.

Tur esnasında; rehberimiz beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur öncesi ve esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve/veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Mavi Kaş Turizm sorumlu tutulamaz.

1

09:30

Hareket ediyoruz. (10:00 Kalkan’ daki ofisimizden tura katılacaklar için hareket saati.)
2

10:20-10:45

Üzümlü Köyü’nde çay ve bisküvi ikramı
3

10:50-11:35

Doğal güzellikler arasında Saklıkente ilerlerken jeeplerin birbirleriyle su savaşında taraf olacak ve jeeplerin köylülere karşı su savaşlarının ortasında kalacaksınız.
4

11:40-11:50

Kanyon yürüyüşü için hazırlık.
5

12:00-14:00

Kanyon yürüyüşü (isterseniz profosyonel rehberlerimiz eşliğinde kanyonun en gizemli yerlerini görebilirsiniz)
6

14:20-15:30

Yemek ve dinlenme
7

15:45-16:30

Çamur banyosu
8

16:45-17:15

Rehberler eşliğinde Xanthos (ilk likya başkenti) örenyeri gezintisi
9

17:30-18:10

Patara yüzme molası – tarihi bilgilendirme
10

18:30-19:10

Kaputaş plajı yüzme molası
11

19:30

Kaş’a varış (18:00 Kalkan’a varış)

Tur Yorumları

Henüz bir yorum yok.

Yorum gönderin

Derecelendirin