Günümüzden 4000 yıl öncesinde ilk olarak Eskimolar tarafından avlanmak ve ulaşım aracı olarak kullanmak üzere geliştirilmiş olan seakayak, ahşap bir iskelete fok derisi gerilerek yapılıyormuş, daha sonraları kaplama için kanvas adı verilen bir çeşit kumaş kullanılmaya başlanmıştır. Bu kayaklar her hava şartında, içinde duruma hakim olabilecekleri şekilde hazırlanmıştır.
Gelişen teknoloji sayesinde çeşitli malzemelerden ve bazı plastik türlerinden imal edilmeye başlanan kayak bir çok ülkede insanların ilgi alanı ve sportif faaliyet konusudur. Olimpiyat oyunlarına da konu olan bu spor, coğrafi şartlarının uygunluğuyla Türkiye için de güzel bir alternatif.

Sea kayak turu batıkşehir üzerinde ve kaş çevresinde olmak üzere iki farklı bölgede yapılmaktadır. İsterseniz sea-kayaking aktivitesi ile batık şehri keşfedebilir, kekova batık şehrini en ince ayrıntısına kadar görebilir ve keşfedebilirsiniz ya da kaş ve çevresini gezebilir, liman ağzı koyunda ve büyükçakılda şnorkel yapabilirsiniz.

SÜRE 6-7 Saat
BAŞLANGIÇ ZAMANI 08:00
BİTİŞ ZAMANI 15:30
ÖNERİLER Rahat kıyafetler tercih edin. Yüzme kıyafetleri ve güneşten korunmak için şapka, gözlük, koruyucu bulundurun.
NELER DAHİL?
Profesyonel rehberlik Transfer
Öğle yemeği Çey, meyve ikramı
NELER DAHİL DEĞİL?
İçecekler
Ekstra aktiviteler

Bu turumuz talep edilmesi halinde, 5 kişiye kadar “Özel Tur” olarak düzenlenebilmektedir. Özel tur fiyatı 1000TL’dir. Fiyata; transfer, öğle yemeği, rehberlik hizmeti, çay ve meyve ikramları dahildir. 5 kişiden fazla gruplar için özel fiyat alınması gerekmektedir.

Tur esnasında; rehberimiz beklenmeyen hava ve yol şartlarına göre tur programında değişiklik yapabilir. Tur öncesi ve esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve/veya mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Mavi Kaş Turizm sorumlu tutulamaz.

1

08:00

Kalkan hareket
2

08:30

Kaş hareket
3

09.00

Üçağız Köyü’ne varış
4

09.00-09.20

Profesyonel rehberinizden güzergah, kayak ve ekipman hakkında bilgilendirme
5

09.20-09.30

Rehberiniz gözetiminde pratik yapma
6

09.30-11:00

Tersane Koyu’na varış. Yüzme ve dinlenme
7

11.05-13.30

Batık şehir gezintisi (rehberinizden tarihi anlatımı). Simena Köyü’ne varış. Yemek, dinlenme ve köy gezintisi
8

13.35-14.20

Üçağız Köyü’ne varış. Üçağız Köyü gezintisi
9

14.25-15.05

Kaş’a varış

Tur Yorumları

Henüz bir yorum yok.

Yorum gönderin

Derecelendirin